DETRAMAX® Plus to suplement diety, który dzięki zawartym składnikom wspomaga krążenie żylne, wspiera rewitalizację i pomaga przynieść ulgę zmęczonym nogom, a także wspomaga redukcję obrzęków (standaryzowany na ruskogeninę ekstrakt z ruszczyka kolczastego). Ponadto dzięki standaryzowanemu na oligomeryczne proantocjanidyny (OPC) ekstraktowi z pestek winogron wspomaga zachowanie szczelności naczyń.  Witamina C korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych poprzez wspomaganie produkcji  kolagenu (witamina C).

Zawiera: diosminę i hesperydynę w postaci zmikronizowanej, standaryzowany na ruskogeninę ekstrakt z ruszczyka kolczastego, standaryzowany na oligomeryczne proantocjanidyny (OPC) ekstrakt z pestek winogron oraz witaminę C.

Zastosowanie:

Preparat znajduje zastosowanie u osób chcących zadbać o zdrowe i piękne nogi, w przypadku zmęczonych, obrzękniętych po całym dniu nóg (obrzęk o podłożu fizjologicznym).

Dla kogo: Dla osób dorosłych

 

Detramax® Plus pomaga przynieść ulgę zmęczonym nogom oraz wspomaga redukcję obrzęków o podłożu fizjologicznym (ekstrakt z kłącza ruszczyka kolczastego). Ze względu na obecność ekstraktu z pestek winogron wspiera zachowanie szczelności naczyń, a zawarta witamina C wspomaga produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Zawiera także diosminę i hesperydynę.

Zmikronizowana frakcja flawonoidowa zawiera 90% diosminy oraz 10% hesperydyny, które należą do organicznych związków chemicznych izolowanych m. in. z owoców cytrusowych.

Ekstrakt z pestek winogron standaryzowany na 95% oligoproantocyjanidyn może przyczyniać się do utrzymania integralności układu żylnego oraz chroni błony komórkowe przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników.

Ekstrakt z kłączy ruszczyka kolczastego standaryzowany na 5% ruskogeniny wspomaga krążenie żylne, a także rewitalizuje, odświeża i przynosi ulgę oraz uczucie lekkości zmęczonym nogom.

Witamina C wspomaga produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, oraz chroni składniki komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Składnik Zawartość w 2 tabletkach powlekanych % RWS*
Zmikronizowana frakcja flawonoidowa 90:10 w tym:
diosmina 90%
hesperydyna 10%
445 mg

400,5 mg
44,5 mg

**

**
**

Ekstrakt z pestek winogron w tym: proantocyjanidyny 95% 158 mg
150,1 mg
**

**

Ekstrakt z kłącza ruszczyka kolczastego w tym: ruskogenina 5% 135 mg
6,7 mg
**
**
Witamina C 80 mg 100

*RWS – referencyjne wartości spożycia
** – brak ustalonej normy zalecanego dziennego spożycia.

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu:
1-2 tabletki powlekane dziennie.

Sposób użycia:
Preprarat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku rano i wieczorem. Popić wodą.

Ostrzeżenie:
Nie należy przekraczać porcji preparatu zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży.

Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Warunki przechowywania:
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

Dostępne opakowania:
30 i 60 tabletek