FEMUR-IVE to suplement diety opracowany z myślą o kobietach w okresie menopauzy i po menopauzie. W tak zwanym okresie przejściowym i okresie następującym po nim istotne jest dla kobiet utrzymanie prawidłowej kontroli oddawania moczu. Lignany obecne w ekstrakcie z nasion lnu mają właściwości estrogenne i dlatego wpływają korzystnie na zdrowie w okresie menopauzy. Estrogeny pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu żeńskiego układu moczowego, szczególnie w obszarach odpowiadających za prawidłową kontrolę oddawania moczu⁴ .

(4 Badanie: Menopauza i nietrzymanie moczu, 2012).

 

ZASTOSOWANIE:

Suplement diety FEMUR-IVE jest przeznaczony dla osób, które:

  • chcą utrzymać prawidłową kontrolę oddawania moczu,
  • potrzebują preparatu, wspomagającego prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego3,
  • chcą lepiej radzić sobie z niekorzystnymi objawami związanymi z menopauzą2,3,
  • chcą stosować produkt niehormonalny.

Mikrosomowy kompleks flawonolignanów (w tym substancja wiążąca: dekstryna; emulgator: lecytyna; ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum) standaryzowany na 80% sylimaryny, substancja wiążąca: pektyna cytrusowa; olej z pestek dyni), 2suchy ekstrakt z czerwonej koniczyny (Trifolium pratense s.) standaryzowany na 30% izoflawonów, suchy ekstrakt z nasion soi (Glycine max) standaryzowany na 40% izoflawonów sojowych, plnidlo inulina; 3suchy ekstrakt z siemienia lnianego (Linum usitatissimum L.) standaryzowany na 40% lignanów, 1EFLA – ekstrakt z pestek dyni (Cucurbita L.), substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu; składniki kapsułki: żelatyna; stabilizator: węglan wapnia.

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu oraz sposób użycia: 1 kapsułka dziennie.

Stosować przez okres od 2 do 3 miesięcy.

Dla podtrzymania korzystnego efektu rekomenduje się prowadzenie zdrowego stylu życia i regularne ćwiczenia, skoncentrowane na newralgicznych obszarach.

Ostrzeżenie:

Nie należy przekraczać porcji preparatu zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dieta bogata w izoflawony (zawierająca rośliny strączkowe, w tym soję) nie wymaga suplementacji. U kobiet z chorobą nowotworową stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Może zawierać śladowe ilości soi jako alergenu.

 

Przechowywanie:

Suplement diety FEMUR-IVE należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej (15-25°C), w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

 

Zawartość opakowania: 30 i 60 kapsułek

 

Producent: Simply You Pharmaceuticals a.s., Roháčova 188/37, 130 00 Praga 3, Czechy. Wyprodukowano w UE.

Dystrybutor: Simply You Novascon Sp. z o.o., ul. Skierniewicka 10A, 01-230 Warszawa