Wyrób medyczny KASZLE-Q syrop zawiera naturalne substancje, które pomagają łagodzić typowe dolegliwości związane z przeziębieniem, takie jak kaszel i chrypka. Syrop tworzy warstwę ochronną na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła. W ten sposób preparat łagodzi podrażnienia

i kaszel oraz zmniejsza uczucie drapania w gardle. Produkt odpowiedni dla alergików, diabetyków, osób z celiakią i może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

 

WSKAZANIA

KASZLE-Q syrop zawiera unikalną mieszankę 5 ekstraktów ziołowych, które pomagają łagodzić typowe dolegliwości związane z przeziębieniem:

  • przynosi ulgę przy kaszlu,
  • łagodzi podrażnione gardło,
  • zmniejsza ból gardła,
  • przynosi ulgę przy drapaniu w gardle.

 

SUBSTANCJE AKTYWNE

KASZLE-Q syrop zawiera niepowtarzalną kombinację ekstraktów roślinnych:

  • Ekstrakt z babki lancetowatej (Plantago lanceolata),
  • Ekstrakt z boswellia (Boswellia serrata),
  • Ekstrakt z macierzanki (Thymus serpyllum),
  • Ekstrakt z bazylii (Ocimum basilicum),
  • Ekstrakt z eukaliptusa (Eucalyptus globulus).

SKŁAD

Woda oczyszczona, sorbitol, fruktoza, wodno-alkoholowy ekstrakt z babki lancetowatej, wodno-alkoholowy ekstrakt z macierzanki, polisorbat 20, cytrynian trójsodowy, kwas cytrynowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu, guma ksantanowa, ekstrakt wodny z bazylii, ekstrakt wodny

z eukaliptusa, ekstrakt wodny z boswellii, aromat śliwkowy i miodowy, sukraloza, mentol, selen (selenian sodu pentahydrat).

SPOSÓB UŻYCIA

Dorośli 3x dziennie 1 łyżkę stołową (15 ml), dzieci 3x dziennie 1 łyżeczkę (5 ml). Działanie na błonę śluzową gardła można wspomóc poprzez krótkie płukanie gardła zalecaną dawką syropu.

Dzięki temu syrop lepiej przylega i oddziałuje na zmienioną błonę śluzową gardła, miękkiego podniebienia i migdałków. Wstrząsnąć przed otwarciem. Wszelkie osady są naturalną cechą produktu.

Nie stosować przez okres dłuższy niż 30 dni.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 15-25 °C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, mrozem i wysokimi temperaturami.

Po otwarciu przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej zużyć w ciągu 3 miesięcy. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!

 

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Nadmierne spożycie może powodować działanie przeczyszczające.

Zawiera śladowe ilości alkoholu (w 100 ml ok. 0,43 g alkoholu). Odpowiedni dla dzieci w wieku od 3. roku życia. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować

się z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować po upływie terminu ważności. W przypadku nietolerancji sorbitolu/fruktozy należy zachować ostrożność podczas stosowania.

 

Opakowanie: Syrop dostępny jest w opakowaniu o pojemności 100 + 50 ml lub 200 +100 ml.

 

Wytwórca: Solinea Sp. z o.o., Elizówka 65, 21-003 Ciecierzyn, PL. Wyprodukowano w Czechach.

Dystrybutor: Simply You Novascon Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa.