NARANYL żel – wyrób medyczny, który tworzy naturalny opatrunek na skórze zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia i ochrony przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wyrób wspomaga leczenie uszkodzeń skóry, przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu blizn.

Głównym składnikiem Naranyl żel jest chitozan – innowacyjny składnik o szerokim spektrum działania. Chitozan to organiczny związek chemiczny z grupy polisacharydów. Chitozan tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zapobiega wnikaniu drobnoustrojów – chroniąc przed zakażeniem. Stymuluje proces regeneracji skóry i zapewnia skuteczną absorpcję wysięku jednocześnie hamując krwawienie.

Zawarty w produkcie kwas hialuronowy występuje powszechnie w wielu tkankach ciała. Pełni rolę podpory strukturalnej zapewniając napięcie, trofizm i elastyczność tkanek. Kwas hialuronowy wspomaga i przyspiesza proces regeneracji naskórka powodując szybsze gojenie i mniej widoczną bliznę.

Produkt zyskuje silne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne dzięki dodatkowi srebra koloidalnego. A zawartość karbomeru dodatkowo wpływa na o odpowiednie nawilżenie skóry.

NARANYL żel tworzy naturalny opatrunek, chłodzi, przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu blizn.

Dla kogo: Dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia

Woda, polietyleoglikol 400, karboksymetylochitozan, karbomer, hialuronian sodu, srebro.

Wskazania do stosowania:

Wyrób medyczny NARANYL żel może być stosowany wspomagająco:

  • w leczeniu drobnych ran (skaleczenia, zadrapania, pęknięcia skóry, otarcia)
  • w oparzeniach I stopnia
  • w odleżynach I i II stopnia (gdzie nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry)

Sposób użycia i dawkowanie:

Przed każdym użyciem umyć dłonie. Oczyścić, zdezynfekować zranione miejsce. Nakładać cienką warstwę na leczony obszar. Zachować ostrożność aby końcówka aplikatora nie dotykała zranionej skóry. W razie potrzeby można nałożyć plaster lub bandaż.

Stosować 2-3 razy dziennie po 2-4 dawki w zależności od potrzeb.

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosować maksymalnie do 7 dni. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub odczucia, że działanie wyrobu medycznego jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować wyrobu medycznego Naranyl żel:

  • w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu,
  • w przypadku otwartych i sączących się ran,
  • u dzieci poniżej 3. roku życia,
  • do innych otworów ciała np. oka, nosa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

W razie kontaktu z oczami obficie przemyć wodą.
Kobiety w ciąży przed zastosowaniem wyrobu powinny zasięgnąć porady lekarza. U dzieci stosować pod nadzorem osoby dorosłej.

Postać i opakowanie:

Preparat dostępny w postaci żelu o wadze 15 g.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 15-25 stopni C. Chronić od światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Po otwarciu opakowanie należy zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Informacje dodatkowe:

W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania wyrobu i w razie konieczności skonsultować się z lekarzem. O wszystkich działaniach niepożądanych należy poinformować wytwórcę.

Producent: 
Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
Al. Jana Pawła II 80,
00-175 Warszawa