NEOSPAN® melatonina to suplement diety o korzystnym połączeniu melatoniny z L-tryptofanem, magnezem i witaminą B6, który:

  • wspomaga szybsze zasypianie (melatonina)
  • wspiera prawidłowe funkcje psychologiczne oraz układu nerwowego (magnez,witamina B6)
  • łagodzi subiektywne odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej

 

Produkt przeznaczony dla osób ze słabą jakością snu, trudnościami w zasypianiu, pracą zmianową oraz w przypadku dyskomfortu wynikającego z nagłej zmiany strefy czasowej (tzw. jet lag).

 

NEOSPAN® melatonina dzięki zawartym składnikom, wspomaga zasypianie, zwłaszcza w okresach stresu i napięcia psychicznego, które mogą wpływać negatywnie na zasypianie i jakość snu, oraz przyczyniać się do wyczerpania i nadmiernego zmęczenia. Połączenie melatoniny z magnezem i witaminą B6 przyczynia się do szybszego zasypiania, zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspomaga koncentrację. Korzystne działanie melatoniny występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać. Dodatkowo preparat zawiera L-tryptofan, który w wyniku przemian metabolicznych ulega przekształceniu w serotoninę.

W przypadku problemów wynikających z nagłej zmiany strefy czasowej (tzw. jet lag) melatonina przyczynia się do złagodzenia nieprzyjemnych subiektywnych odczuć spowodowanych przejściem do innej strefy czasowej. Korzystne działanie melatoniny występuje w przypadku spożywania 0,5 mg krótko przed pójściem spać pierwszego dnia podróży i przez kolejne kilka dni po przybyciu do celu podróży.

NEOSPAN® melatonina nie zawiera laktozy ani cukru, może być stosowany przez diabetyków, osoby z celiakią, wegan i wegetarian. Nie zawiera sztucznych barwników.

Składniki: magnez (tlenek magnezu), substancja wypełniająca: sorbitol; L-tryptofan, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu; witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), melatonina, skład otoczki kapsułki: żelatyna; stabilizator: węglan wapnia.

1 kapsułka zawiera:

Melatonina 1 mg (% nie jest ustalona RWS*)

L-tryptofan 30 mg (% nie jest ustalona RWS*)

Magnez 100 mg (26,7 % RWS*)

Witamina B6 4 mg (285,7 % RWS*)

*% RWS – referencyjna wartość spożycia

 Ilość netto: 23,2 g – 60 kapsułek a 386 mg

 

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: przyjmować 1 kapsułkę dziennie przed snem, popijając wodą.

Ostrzeżenie: produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nieodpowiedni dla osób poniżej 18 roku życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Kapsułki należy przyjmować w całości.

 

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej od +15 do +25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

Producent: Simply You Slovakia s.r.o., Kysucká cesta 3, 010 01 Žilina, Słowacja.

Dystrybutor: Simply You Novascon sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa