Ottilan Akustik serum olejowe do uszu to wyrób medyczny, który delikatnie rozpuszcza i usuwa nadmiar woskowiny usznej. Dzięki unikalnemu połączeniu MEDICAL CLEAN COMPLEX (naturalna oliwa z oliwek, ekstrakt z granatu i rozmarynu) ogranicza nadmierną produkcję woskowiny i zapobiega powstawaniu czopów woskowinowych, zmniejszając ryzyko zapalenia ucha. Ponadto pipeta umożliwia łatwą i delikatną aplikację nawet u dzieci powyżej 3. miesiąca życia.

WSKAZANIA:
– usuwa nadmiar woskowiny i zapobiega jej gromadzeniu się,
– zapobiega tworzeniu się czopa woskowinowego, ewentualnie ułatwia jego usuwanie,
– zmniejsza ryzyko zapalenia ucha, stymuluje naturalne mechanizmy przeciwzapalne,
– nadaje się do regularnej higieny uszu,
– polecany osobom noszącym aparaty słuchowe lub słuchawki ze względu na skłonność do gromadzenia się czopów woskowinowych,
– zapobiega zatrzymywaniu wody w uchu podczas kąpieli lub uprawiania sportów wodnych.

Przed użyciem przeczytaj uważnie instrukcję używania.

Skład: Olea Europaea Fruit Oil, Helianthus Annus Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Punica Granatum Seed Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Glyceryl Undecylenate.

SPOSÓB UŻYCIA: Przed użyciem należy ogrzać butelkę, trzymając ją w dłoni przez około 1 minutę. Przechylić głowę, aby zaaplikowane krople mogły swobodnie spłynąć do kanału słuchowego. Następnie za pomocą pipety nanieść zalecaną liczbę kropli do kanału słuchowego. Pozostawić na co najmniej 5 minut. Zaleca się, aby podczas zabiegu głowa była lekko pochylona. Następnie wyprostować głowę i pozwolić, aby pozostałości wypłynęły z ucha i dokładnie wytrzeć zewnętrzną część kanału słuchowego.

DAWKOWANIE: W celu zapobiegania nadmiernemu tworzeniu się woskowiny u dzieci do 12. roku życia i niemowląt powyżej 3. miesiąca życia należy aplikować: 1-2 krople do każdego ucha 1-2 razy w tygodniu, maksymalnie 2 krople 3 razy w tygodniu.
W celu zapobiegania nadmiernemu tworzeniu się woskowiny u dorosłych i dzieci od 12. roku życia należy aplikować: 2-3 krople do każdego ucha 1-2 razy w tygodniu, maksymalnie 4 krople 3 razy w tygodniu.
W przypadku tworzenia się czopa woskowinowego należy aplikować 3-4 krople 3-5 razy dziennie przez 4-5 dni, aż czop woskowinowy i pozostałości woskowiny rozpuszczą się i zostaną usunięte, maksymalnie 5 kropli 5 razy dziennie przez 5 dni.
W celu zapobiegania zatrzymywaniu wody w uchu u dzieci do 12. roku życia i niemowląt powyżej 3. miesiąca życia, należy aplikować 1-2 krople do każdego ucha przed kąpielą lub pływaniem, po kąpieli ostrożnie wytrzeć uszy.
W celu zapobiegania zatrzymywaniu się wody w uchu pływaków w wieku powyżej 12 lat i starszych, należy aplikować 2-3 krople do każdego ucha przed kąpielą lub pływaniem, a po kąpieli ostrożnie wytrzeć uszy.

OSTRZEŻENIE: Produkt przeznaczony do zastosowania zewnętrznego. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie wkładać aplikatora zbyt głęboko do zewnętrznego przewodu słuchowego. W przypadku dzieci i niemowląt produkt powinna aplikować osoba dorosła. Po każdym zastosowaniu zaleca się wypłukanie szklanej pipety pod ciepłą bieżącą wodą i delikatne wysuszenie. Nie stosować do oczu, nosa ani ust. Nie przekraczać zalecanej dawki.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie nadaje się dla niemowląt poniżej 3. miesiąca. Jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ze względów higienicznych zalecamy używanie produktu tylko przez jedną osobę. Stosować krótkoterminowo, maksymalnie do 30 dni.
MECHANIZM DZIAŁANIA: Serum olejowe rozpuszcza i ogranicza tworzenie się czopa woskowinowego, stymuluje
fizjologiczne mechanizmy przeciwzapalne i ogranicza nadmierną produkcję woskowiny.
PRZECIWWSKAZANIA: Nie stosować w przypadku bólu ucha, perforacji błony bębenkowej, w przewlekłych stanach zapalnych ucha środkowego i przewodu słuchowego. Jeśli woskowina uszna rozpuści się i problemy ze słuchem nie ustąpią po 5 dniach stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie stosować do kanału słuchowego jednocześnie z innym produktem do stosowania miejscowego.
PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA: Opakowanie zawiera 20 ml roztworu w butelce z nakrętką z pipetą oraz instrukcję używania.

 

Wytwórca: Simply You Pharmaceuticals a.s., Roháčova 188/37, 130 00 Praga 3, Czechy. Wyprodukowano w Czechach.
Dystrybutor: Simply You Novascon Sp. z o.o., ul. Skierniewicka 10A, 01-230 Warszawa.