Polomag® K+ to suplement diety uzupełniający poziom magnezu, potasu i witaminy B6 w diecie.

Magnez i potas przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Ponadto potas pomaga w utrzymaniu właściwego ciśnienia krwi.

Magnez i potas w postaci cytrynianu, jednej z najlepiej przyswajalnych form.

Zastosowanie:

Preparat stosowany w celu uzupełnienia poziomu magnezu, potasu i witaminy B6 w okresie zwiększonego zapotrzebowania oraz w przypadku niedostatecznej ich podaży z dietą.

Dla kogo: Dla osób dorosłych

Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Ponadto przyczynia się do utrzymania odpowiedniego ciśnienia krwi.

Magnez bierze udział w wielu ważnych procesach fizjologicznych i biochemicznych zachodzących w naszym organizmie. Wspiera funkcjonowanie mięśni oraz utrzymanie prawidłowej równowagi elektrolitowej. Dodatkowo wspomaga właściwe funkcjonowanie układu nerwowego oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina B6 odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Skład porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia: 

Składnik Zawartość w 1 tabletce %RWS*
Potas 300 mg 15
Magnez 140 mg 37,3
Witamina B6 5 mg 357

*RWS – referencyjne wartości spożycia.

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu:
1 tabletka dwa razy dziennie.

Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą stosować preparat po konsultacji z lekarzem.

Sposób użycia:
Preparat należy spożyć podczas lub po posiłku. Kapsułkę należy połknąć i popić wodą.

Dostępne opakowania:

90 tabletek